Produktové řady Ultra DB ®

Jedinečný odpadní systém tichých odpadních trubek a tvarovek Ultra dB. Tento systém odpadních trubek je kvalitní produkt z polypropylenu, obsahujícího velké množství minerálního plniva. Tato surovina propůjčuje odpadním trubkám a tvarovkám Ultra dB systém vynikající mechanické a akustické vlastnosti, které významně snižují intenzitu hluku, pronikajícího přes stěnu potrubí do okolí. Ultra dB systém je tak předurčen pro použití ve všech oblastech pozemního stavitelství (rodinné i bytové domy, průmyslové, kulturní a sportovní stavby, nemocnice, hotely apod.).

image

100% recklovatelnéHluk 24dBOdolnost do 90°C

 

KANALIZAČNÍ SYSTÉM S VYNIKAJÍCÍMI MECHANICKÝMI A AKUSTICKÝMI VLASTNOSTMI

Jedinečný kanalizační systém tichých odpadních trubek a tvarovek Ultra dB je vyrobený z polypropylenu, obsahujícího velké množství minerálního plniva.To propůjčuje odpadním trubkám a tvarovkám Ultra dB vynikající mechanické a akustické vlastnosti, které významně snižují intenzitu hluku, pronikajícího přes stěnu potrubí do okolí.

ODPADNÍ TRUBKY ULTRA DB ÚČINNĚ TLUMÍ HLUK A ZAMEZÍ JEHO ŠÍŘENÍ

Jedinečný odpadní systém tichých odpadních trubek a tvarovek Ultra dB je schopen hluk účinně tlumit již v místě jeho samotného vzniku - uvnitř potrubí a navíc i zamezit jeho vedení stěnou trubky. Děje se tak díky zvláštní molekulové struktuře a vysoké hustotě použitého materiálu potrubí, jehož složení je patentováno. Tlumení je zajištěno také tím, že odpadní trubky jsou tvořeny dvěma vrstvami, vnitřní bílé a vnější modré vrstvy. Použitý polymer, obsahující minerální plnivo o vysoké molekulové hmotnosti, byl podroben mnoha testům, které potvrdily, že odpadní potrubí Ultra dB je schopné tlumit hluk.

S KANALIZAČNÍM SYSTÉMEM ULTRA DB NEMÁ HLUK ŠANCI

Vzhledem k tichosti - silnostěnnosti odpadních trubek a tvarovek Ultra dB lze dosáhnout hodnot hluku, blížících se prahu vnímání lidského sluchu. Při testování bylo dosaženo hodnot výrazně nižších, než jaké vyžaduje DIN 4109 - norma, stanovující hlukové podmínky v prostorách chráněných před hlukem. Naměřená hodnota 24 dB(A) byla dokonce nižší, než požadavek 25 dB(A) přísnější německé směrnice VDI 4100. Letitými výrobními zkušenostmi se bezpečně potvrdila stavebními fyziky předpokládaná skutečnost, že pouze silná stěna a optimálně zvolená hustota materiálu jsou schopny účinně tlumit hluk.

ODOLNÁ A ROBUSTNÍ KONSTRUKCE

Silnostěnné trubky a tvarovky Ultra dB mají odolnou a robustní konstrukci. Jsou dodávány v dimenzích DN 50 - 160. Kvalitní materiál, zpracování, povrchová úprava a kvalitní obal jsou zárukou, že obstojí i v extrémních podmínkách u nejnáročnějšího zákazníka. Odpadní systém Ultra dB má krátkodobě tepelnou odolnost 95°C a dlouhodobě 90°C. 

VYSOKÁ KVALITA NA DLOUHÉ ROKY BEZ STAROSTÍ

Laboratorní zkoušky výrobního závodu a stálá kontrola během výrobního procesu jsou zárukou trvalé a vysoké kvality. Všechny organizační a výrobní procesy probíhají v souladu s TQM a naplňují požadavky normy EN ISO 9001.

ZVYŠUJE STANDARDY BYDLENÍ

Odpadní trubky Ultra dB díky svým jedinečným vlastnostem maximálně splňují přísná ekologická i ekonomická kritéria související s ochranou před hlukem. Použití kanalizačního systému Ultra dB při výstavbě, či rekonstrukci vede jednoznačně ke zvýšení standardu bydlení, a tím ke zhodnocení nemovitosti.