Výhody plastového potrubí

Abychom Vám usnadnili rozhodování o tom, z jakého materiálu realizovat kanalizaci a odpadní potrubí na Vaší stavbě, připravili jsme pro Váš přehled výhod plastového potrubí oproti potrubí z kameniny. 10 argumentů proč je dobré zvolit plastové potrubí.

Kg

01

HMOTNOST

Menší hmotnost i při větších stavebních délkách - snadná a bezproblémová možnost uložení, zpracování, bezproblémová přeprava = snížení nákladů na uložení a dopravu.

Joins

02

TECHNOLOGIE SPOJOVÁNÍ

Rychlé, snadné a nákladově výhodné technologie spojování - např. zasunutí do sebe, slepení - obejdete se bez těžkého zařízení na staveništi = úspora peněz. Lze realizovat trvale spolehlivé technologie spojování - minimální riziko nutnosti nákladných oprav spojů.

Differences

03

SPOLEHLIVÉ ROZLIŠENÍ

Snadné a spolehlivé rozlišení typů plastů na základě jejich typického zabarvení.

Durability

04

VÝBORNÁ ODOLNOST

Dobrá odolnost proti korozi a hnití. Odolnost proti prasknutí na základě pružnosti trubek a spojů, např. při pohybech a sesedání půdy - jistota, že Vám potrubí vydrží dlouhá léta i v náročnějším terénu.

Nízký odpor

05

NÍZKÝ ODPOR

Velmi malý odpor vnitřního tření, proto maximálně příznivé podmínky pro proudění vody. Na hladkých vnitřních plochách se stěží tvoří usazeniny (u kameniny jsou vnitřní plochy spíše hrubé) - odpadá nutnost nákladného čistění potrubí.

Pevnost

06

PEVNOST

Pevnost systému v souladu s aplikací a vysoká životnost systému.

Rozměry a materiály

07

ROZMĚRY A MATERIÁLY

Plastové trubky jsou k dostání i v malých rozměrech. Velká rozmanitost materiálů (PVC, PP, PE, ...).

Specializace

08

SPECIALIZACE

Pro velmi speciální stanovené úkoly je to často jediná možnost. Lepší vzhled uvnitř potrubních systémů při projíždění kamerou

Tvarovky

09

TVAROVKY

Velká spousta tvarovek, které je možno dodat - nebudete mít problémy realizovat kanalizační a odpadní potrubí ani v členitých stavbách

Ekologie

10

EKOLOGIE

Ekologicky šetrné řešení - schopnost recyklace trubek OSMA není záteží pro životní prostředí.