Výhody plastového potrubí

Abychom Vám usnadnili rozhodování o tom, z jakého materiálu realizovat kanalizaci a odpadní potrubí na Vaší stavbě, připravili jsme pro Váš přehled výhod plastového potrubí oproti potrubí z kameniny. 
10 argumentů proč je dobré zvolit plastové potrubí.

Kg

HMOTNOST JAKO HLAVNÍ VÝHODA

Naše kanalizační systémy vám ušetří náklady za dopravu a těžké stroje, díky své nízké hmotnosti, snadnému uložení a snadné přepravě. Kanalizační systémy lze využít při větších stavebních délkách a dosahu, ale i při potřebě menších rozměrů. Vyrábíme vnitřní odpadní potrubí již od rozměru DN 32 a vnější odpadní systémy KG od DN 110. Ušetřete na vybudování kanalizace s kanalizačními systémy Osma.

 

Joins

TECHNOLOGIE RYCHLÉHO SPOJOVÁNÍ

Rychlé, snadné a nákladově výhodné technologie spojování pomocí násuvných hrdel, těsněných elastomerovým kroužkem, urychluje montáž narozdíl od lepených či svařovaných systémů. Obejdete se bez těžkých strojů na staveništi, což je ekonomické pro vaši stavbu kanalizace. Spoje jsou vyvinuty tak, aby po jejich správném spojení vydrželo až 100 let, odolají tak i náročnějším podmínkám při pohybech půdy.

 

Differences

SPOLEHLIVÉ ROZLIŠENÍ DRUHŮ

Snadné a spolehlivé rozlišení typů plastů na základě jejich typického zabarvení. Díky charakteristickému zbarvení plastu bezpečně poznáte, s jakým z kanalizačním systémů jste se právě setkali. Proto se nikdy nestane, že by jste objednali díly na jiný druh kanalizačního systému. Vnitřní plastové kanalizace jsou zbarvené do tmavě (HT systém) a světle šedé (Skolan Safe) a modré (Ultra dB). Vnější odpadní trubky naleznete v klasické oranžové (KG systém) a v nezvyklé zelené barvě (KG 2000 Polypropylen).

 

Durability

VÝBORNÁ ODOLNOST MATERIÁLU

Dobrá odolnost proti korozi a hnití, navíc i odolnost proti prasknutí na základě pružnosti trubek a spojů, např. při pohybech a sesedání půdy poskytuje jistotu, že Vám potrubí vydrží dlouhá léta i v náročnějším terénu. Navíc se kanalizační potrubí z polypropylenu vyznačuje vysokou teplotní odolností a zvýšenou odolností proti chemickému zatížení.

 

Nízký odpor

NÍZKÝ ODPOR

Díky velmi malému odporu vnitřního tření poskytují naše systémy maximálně příznivé podmínky pro proudění vody. Výhodou jsou také hladké vnitřní stěny, na kterých se stěží tvoří usazeniny, na rozdíl od kameniny, jejíž vnitřní stěny jsou spíše hrubé. Odpadá Vám tak nutnost náročného čištění potrubí, které bývá nákladné. 

 

Pevnost

PEVNOST

Pevnost systému v souladu s aplikací a vysoká životnost systému vám zaručí bezstarostný provoz kanalizace až na 100 let, odpadává Vám tak zátěž v podobě obnovy kanalizace po pár letech provozu.

 

Rozměry a materiály

ROZMĚRY A MATERIÁLY

Plastové trubky jsou k dostání i v malých rozměrech, pro vnitřní kanalizaci vyrábíme trubky a tvarovky od rozměrů DN 35. Můžete si vybrat hned z několika materiálů jako je PVC (polyvinylchlorid), PP (polypropylen), PE (polyetylen) a další. Hlavní surovinou pro většinu našich produktů je polypropylen s dlouhodobou teplotní a chemickou odolností. PVC trubky pak naleznete v systému KG.

 

Specializace

SPECIALIZACE

Pro velmi speciální stanovené úkoly je to často jediná možnost. Pro lepší estetický venkovní vzhled vyrábíme nově i bílé trubky a tvarovky systému HT Weiss. V případě potřeby odhlučnění kanalizace, nabízíme tiché systémy Ultra dB a Skolan Safe, kde byla naměřena hodnota pouze 20 dB. Nabízíme také lepší vzhled uvitř potrubních systémů při projíždění kamerou.
 

Tvarovky

TVAROVKY

Díky velkému množství druhů tvarovek nebudete mít problémy realizovat kanalizační a odpadní potrubí ani v členitých stavbách, poradíme si s každou překážkou. Nabízíme kolena, přechodky, redukce, spojky, přesuvky, čistící tvarovky a další v různých provedeních. 

 

Ekologie

EKOLOGIE JE PRO NÁS SAMOZŘEJMOSTÍ

Mysleli jsme také na ekologii a zátěž pro životní prostředí. Díky kvalitě PVC a jiných materiálů našich odpadních systémů OSMA jsou všechny trubky a tvarovky téměř 100% recyklovatelné. Ani při vyšších teplotách neuvolňují do vody a půdy žádné škodlivé látky.