Produktové řady SKOLAN SAFE DB ®

Odpadní trubky a tvarovky z polypropylenu, plněného minerálem, se schopností snižovat intenzitu hluku splňující požadavky EN 1451-1. Ve všech oblastech pozemního stavitelství (rodinné i bytové domy, průmyslové, kulturní a sportovní stavby, nemocnice, hotely apod.) s požadavkem na tichý provoz.

image

100% recklovatelnéHluk 20dBOdolnost do 90°C

 

VYNIKAJÍCI MECHANICKÉ A AKUSTICKÉ VLASTNOSTI KANALIŽAČNÍHO SYSTÉMU

Jedinečný systém tichých odpadních trubek a tvarovek Skolan SAFE dB je kvalitní produkt z polypropylenu, obsahující velké množství minerálního plniva.To propůjčuje odpadním trubkám a tvarovkám Skolan SAFE dB vynikající mechanické a akustické vlastnosti, které významně snižují intenzitu hluku, pronikajícího přes stěnu potrubí do okolí.

ODPADNÍ POTRUBÍ , KTERÉ ÚČINNĚ TLUMÍ HLUK A ZAMEZUJE JEHO ŠÍŘENÍ

Jedinečný systém tichých odpadních trubek a tvarovek Skolan SAFE dB je schopen hluk účinně tlumit již v místě jeho samotného vzniku uvnitř potrubí, a navíc i zamezit jeho vedení stěnou trubky. Děje se tak díky zvláštní molekulové struktuře a vysoké hustotě použitého materiálu, jehož složení je patentováno. Použitý polymer, obsahující minerální plnivo o vysoké molekulové hmotnosti, byl podroben mnoha testům, které potvrdily, že odpadní potrubí Skolan SAFE dB je schopné tlumit hluk.

ODPADNÍ TRUBKY SKOLAN SAFE DB NEDAJÍ HLUKU ŠANCI

Díky silnostěnnosti odpadních trubek a tvarovek Skolan SAFE dB lze dosáhnout hodnot hluku, blížících se prahu vnímání lidského sluchu. Vysokohustotní materiál též přispívá k odhlučnění odpadních trubek. Při testování bylo dosaženo hodnot výrazně nižších, než jaké vyžaduje norma (DIN 4109) stanovující hlukové podmínky v prostorách chráněných před hlukem. Naměřená hodnota 20 dB(A) byla dokonce nižší, než požadavek 25 dB(A) přísnější německé směrnice VDI 4100. Letitými výrobními zkušenostmi se bezpečně potvrdila stavebními fyziky předpokládaná skutečnost, že pouze silná stěna a optimálně zvolená hustota materiálu kanalizačního systému jsou schopny účinně tlumit hluk.

KANALIZAČNÍ SYSTÉM S ODOLNOU A ROBUSTNÍ KONSTRUKCÍ

Silnostěnné trubky a tvarovky Skolan SAFE dB vynikají svou jedinečnou konstrukcí. Jsou dodávány v dimenzích DN 50 - 200 se silnou stěnou z materiálu o hustotě 1,6 g.cm3. Kvalitní materiál, zpracování, povrchová úprava a kvalitní obal jsou zárukou, že obstojí i v extrémních podmínkách u nejnáročnějšího zákazníka.

VYSOKÁ KVALITA NA DLOUHÉ ROKY BEZ STAROSTÍ

Laboratorní zkoušky výrobního závodu OSMA a stálá kontrola během výrobního procesu výroby jsou zárukou trvalé a vysoké kvality našich odpadních systémů. Všechny organizační a výrobní procesy probíhají v souladu s TQM a splňují požadavky normy EN ISO 9001.

ZVYŠUJE STANDARDY BYDLENÍ

Ochrana před hlukem je rozhodně jedním ze standardů bydlení. Skolan SAFE dB díky svým jedinečným vlastnostem splňuje přísná ekologická i ekonomická kritéria, která souvisejí s ochranou před hlukem každé stavby a jejího okolí. Použití systému Skolan SAFE dB při výstavbě, či rekonstrukci vede jednoznačně ke zvýšení standardu bydlení, a tím ke zhodnocení nemovitosti.