Produktové řady SKOLAN SAFE DB ®

Odpadní trubky a tvarovky z polypropylenu, plněného minerálem, se schopností snižovat intenzitu hluku splňující požadavky EN 1451-1. Ve všech oblastech pozemního stavitelství (rodinné i bytové domy, průmyslové, kulturní a sportovní stavby, nemocnice, hotely apod.) s požadavkem na tichý provoz.

image

100% recklovatelnéHluk 20dBOdolnost do 90°C

 

VYNIKAJÍCI MECHANICKÉ A AKUSTICKÉ VLASTNOSTI

Jedinečný systém tichých odpadních trubek a tvarovek Skolan SAFE dB je kvalitní produkt z polypropylenu, obsahujícího velké množství minerálního plniva.To propůjčuje odpadním trubkám a tvarovkám Skolan SAFE dB vynikající mechanické a akustické vlastnosti, které významně snižují intenzitu hluku, pronikajícího přes stěnu potrubí do okolí.

SCHOPNOST ÚČINNĚ TLUMIT HLUK A ZAMEZIT JEHO ŠÍŘENÍ

Jedinečný systém tichých odpadních trubek a tvarovek Skolan SAFE dB je schopen hluk účinně tlumit již v místě jeho samotného vzniku - uvnitř potrubí a navíc i zamezit jeho vedení stěnou trubky. Děje se tak díky zvláštní molekulové struktuře a vysoké hustotě použitého materiálu, jehož složení je patentováno. Použitý polymer, obsahující minerální plnivo o vysoké molekulové hmotnosti, byl podrobován mnoha testům, které potvrdily, že odpadní potrubí Skolan SAFE dB je schopné tlumit hluk.

NEDEJTE HLUKU ŠANCI - NAUČTE VODU ŠEPTAT

Vzhledem k tichosti - silnostěnnosti odpadních trubek a tvarovek Skolan SAFE dB lze dosáhnout hodnot hluku, blížících se prahu vnímání lidského sluchu. Při testování bylo dosaženo hodnot výrazně nižších, než jaké vyžaduje DIN 4109 - norma, stanovující hlukové podmínky v prostorách chráněných před hlukem. Naměřená hodnota 20 dB(A) byla dokonce nižší, než požadavek 25 dB(A) přísnější německé směrnice VDI 4100. Letitými výrobními zkušenostmi se bezpečně potvrdila stavebními fyziky předpokládaná skutečnost, že pouze silná stěna a optimálně zvolená hustota materiálu jsou schopny účinně tlumit hluk.

ODOLNÁ A ROBUSTNÍ KONSTRUKCE

Silnostěnné trubky a tvarovky Skolan SAFE dB mají odolnou a robustní konstrukci. Jsou dodávány v dimenzích DN 50 - 200 se silnou stěnou z materiálu o hustotě 1,6 g.cm3. Kvalitní materiál, zpracování, povrchová úprava a kvalitní obal jsou zárukou, že obstojí i v extrémních podmínkách u nejnáročnějšího zákazníka.

VYSOKÁ A TRVALÁ KVALITA

Laboratorní zkoušky výrobního závodu a stálá kontrola během výrobního procesu jsou zárukou trvalé a vysoké kvality. Všechny organizační a výrobní procesy probíhají v souladu s TQM a naplňují požadavky normy EN ISO 9001.

ZVYŠUJE STANDARDY BYDLENÍ

Skolan SAFE dB díky svým jedinečným vlastnostem maximálně splňuje přísná ekologická i ekonomická kritéria související s ochranou před hlukem. Jeho použití při výstavbě, či rekonstrukci vede jednoznačně ke zvýšení standardu bydlení, a tím ke zhodnocení nemovitosti.

Technická podpora

Kontaktujte nás
  • - Ing. Vojtěch Dědic
  • - od 7:00 do 18:00
  • - +420 565 777 112
  • - +420 725 960 761
  • - servis@ostendorf-osma.cz