Produktové řady BIM/CAD ®

image

OSMA NABÍZÍ PROJEKTANTŮM A ARCHITEKTŮM KNIHOVNU PRO AUTOCAD A PRO REVIT

Společnost OSMA, která je největším výrobcem plastových potrubních systémů v ČR, dokončila tvorbu kompletní knihovny 3D a 2D modelů pro AutoCAD a dává jí k dispozici projektantům a architektům.

Je to už dávno, kdy kreslící software nahradil prkno a papír a ulehčil projektantům spoustu práce. Za dobu svého vývoje ušly kreslící programy dlouhou cestu a postupně nabízely uživatelům stále více možností. Začínalo se u jednoduchých čar a kót a dnes spolu na BIM platformě komunikují sofistikované projekty s databázemi prvků v mnoha různých stavebních profesích, všechno je ve 3D a ještě to lze zobrazit ve fotografické kvalitě.

Důvodem k tomu, že první knihovna výrobků firmy OSMA vznikla pro AutoCAD je fakt, že právě AutoCAD byl prvním rozšířeným softwarem pro kreslení a projektování, je stále nejrozšířenějším kreslícím programem na světě a dodnes zůstává součástí mnoha projekčních a architektonických kanceláří. Protože ve vývoji AutoCADu došlo k mnoha různým zlomům a cílem firmy OSMA je umožnit používání prvků co nejvíce uživatelům, přišlo rozhodnutí vytvářet prvky pro verze AutoCAD Release 14 (1998) a vyšší a zároveň pro Autocad 2007 (2006), kde je již možné pracovat s dynamickými bloky. Zároveň se ukázalo, že mnoho uživatelů raději pracuje ve 2D, z čehož vyplynula další rozhodnutí. Dnes tedy OSMA poskytuje bloky 2D a 3D (pro R 14 a vyšší) a dynamické bloky 2D a 3D (pro Auto34097.53 a vyšší) v českém, anglickém a německém jazyce.

Součástí knihovny OSMA pro AutoCAD jsou:

·       HT systém - základní potrubí z polypropylenu, odolávající vysokým teplotám i chemickému zatížení

·       Skolan dB - trubky a tvarovky z polypropylenu plněného minerálem, se schopností výrazně snižovat intenzitu hluku

·       KG systém – potrubí vyráběné z neměkčeného PVC kruhové tuhosti SN4

·       KG 2000 - trubky a tvarovky z polypropylenu odolávající vařící vodě a účinkům světla

·       RV systém – šachtová dna a uliční vpusti z polypropylenu s vysokou kruhovou tuhostí

Pro stále stoupající oblibu projektantů a architektů využívat knihovny reálných existujících stavebních komponentů a z důvodů zvyšujících se nároků na obsažená data a funkcionality BIM prvků, věnuje OSMA tomuto typu technické podpory velkou pozornost. Navíc BIM platforma je nejen oblíbená, ale také stále více vyžadovaná, dokonce se hovoří i o tom, že by se v budoucnosti měla stát součástí stavební legislativy EU. Proto OSMA již pracuje na knihovně pro další architektonický software a v současné době přichází s novou knihovnou rodin pro Revit – HT -Systém PLUS a KG systém PVC.

 

Uvedené knihovní prvky můžete stahnout v sekci DOKUMENTY, přístupné registrovaným partnerům ZDE.

 

Technická podpora

Kontaktujte nás
  • - Ing. Vojtěch Dědic
  • - od 7:00 do 18:00
  • - +420 565 777 112
  • - +420 725 960 761
  • - servis@ostendorf-osma.cz